Rodinný dom Trávnica.

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame Vám na predaj rodinný dom v obci Trávnica. Plocha: úžitková 170m2, zastavaná 170m2, pozemku 1072m2.Stav objektu: čiastočná rekonštrukcia. Cena 60 000 €
Ponúkame na predaj rodinný dom v centre obce Trávnica, vzdialenej 4km od termálneho kúpaliska Podhájska.
Nehnuteľnosť pozostáva z dvoch častí. Jednej novšej prednej a jednej zadnej časti, ktoré sú spojené spoločnou stenou.
Celá nehnuteľnosť sa nachádza na mierne svahovitom pozemku s plochou 1072m2.
Novšia časť domu má k dispozícii jednu zvýšenú prízemnú časť , kde majitelia začali s prestavbou a rekonštrukciou. Je tam 5 miestností ktoré sa dajú upravovať podľa vlastných potrieb. Môže sa tam vytvoriť byt alebo priestory na prenájom pre turistov.
Vo zvýšenom prízemí sa nachádza chodba , priestranná kuchyňa, obývačka, dve spálne , kúpeľňa s toaletou a dve špajzy. V podkroví domu sa nachádza jedna izba s loggiou s krásnym výhľadom na celý pozemok a jeho okolie.
V staršej pôvodnej časti nehnuteľnosti bola urobená rekonštrukcia a odizolovanie vonkajších stien.V tej časti bol vytvorený malý apartmán s kuchynkou a kúpeľňou pre hostí alebo na prenájom turistom .Dokopy sa nachádzajú v staršej časti domu 4 miestnosti. Na konci domu sa nachádza krytá časť na parkovanie motorovým vozidlom. Oproti je postavený altánok s terasou na spríjemnenie oddychu.
Dom je postavený z pálených tehál , má sedlovú škridlovú strechu.Časť okien je vymenená za plastové izolačné okná.Dvere sú pôvodné drevené.Podlahy v obývačke a spálni sú drevené parkety v ostatných izbách je plávajúca podlaha.Na chodbách , kuchyni , špajzy ,kúpeľni sú podlahy z keramickej dlažby.
V dome je zavedený obecný vodovod a, ako úžitková voda sa používa voda z vlastnej studne a privádza sa do domu čerpadlom umiestneným v pivnici. Teplá voda je riešená plynovým bojlerom.Odpadová voda je zvedená do žumpy , ktorá sa nachádza pred domom. Vykurovanie domu je vyriešili kvalitnými kachľami na tuhé palivo s výmenníkom a rozvodom do radiátorov v izbách.Nakoľko je v dome zavedený aj plyn poniektoré miestnosti sa vykurujú aj plynovými gamatkami.Apartmán na prenájom je vykurovaný elektrickým konventorom. Elektrické vedenie bolo z časti zrekonštruované a na mnohých miestach vymenené za nové.
Za zastavanou časťou sa nachádza krásna záhrada s ovocnými stromami, studňou na polievanie a prístreškom na uskladnenie náradia alebo palivového dreva.
Nehnuteľnosť môže poslúžiť aj ako dvojgeneračné bývanie , taktiež na podnikateľské účely ako penzión alebo apartmánový dom pre návštevníkov kúpaliska Podhájska.

Fotogaléria

Lokalita

Obec s 1100 obyvateľmi leží 30 km severovýchodne od okresného mesta Nové Zámky uprostred Pohronskej pahorkatiny. Pekná poloha obce, viacero kultúrnych pamiatok, zachovalá ľudová zástavba a blízkosť kúpaliska Podhájska sú dobrým vkladom do rozvoja turistického ruchu.

Obec Trávnica s prvou písomnou zmienkou pochádzajúcou z roku 1075 z doby panovania uhorského kráľa Gejzu I., dnes s viac ako 1.061 obyvateľmi, priemernou ročnou teplotou 11º C, priemernou nadmorskou výškou 130 m nad morom, priemernými ročnými zrážkami 50 mm, teplou a suchou klímou, miernou zimou, s dlhším slnečným svitom, vinohradmi, početnými lesmi a hájmi z dubov, bukov a agátov, rastúcich členito na širokých plochých chrbtoch reliéfu nížinných pahorkatín oddelených malebnými úvalovitými dolinami, s dvomi vodnými nádržami, ktorých zátopová plocha je viac ako 27 ha a charakteristickými dvomi vodnými tokmi – Liskou a Trávnickým potokom, pretekajúcimi katastrom obce v smere severo-južnom, rovnobežnom a tromi kaštieľmi, k nim priľahlými parkmi, tiež dvestoročnou alejou líp s obvodom kmeňov 145–350 cm, výškou 18 – 25 m a priemerom koruny 4–13 m a inými zaujímavosťami.

Obec Trávnica sa nachádza v  Nitrianskom kraji - kedysi župe Tekovskej, okrese Nové Zámky, v jeho severovýchodnej časti – kedysi v okrese Šurany aj Vráble, v mikroregióne Termál, spolu s ďalšími 11 okolitými obcami, dedina v znamení rozmanitej zelene, slnka a ľudí majúcich radosť zo života.

Kontakt .


 

                                                                   

        Ladislav Nagy, realitný maklér Dobrých realít

       pre oblasť Štúrovo a okolie.

tel: 0909108291

email: nagy@dobrereality.sk

web:byvajnajuhu.sk

Kontaktný formulár